JAK POZBYĆ SIĘ BLIZN POTRĄDZIKOWYCH?

fraxel efekty

Podsumowania roku zazwyczaj robi się w grudniu, spóźnialscy na początku stycznia.. ja robię teraz, prawie w maju. Jeśli miałabym wymienić jedną najlepszą decyzję jaką podjęłam w 2014 roku to bez wątpienia byłaby to decyzja o rozpoczęciu leczenia Izotekiem. Lekiem przed którym przestrzegały mnie fora internetowe, straszyły opisy skutków ubocznych, a gdy kupowałam pierwsze opakowanie pani farmaceutka życzyła mi powodzenia, bo sama kiedyś brała i wytrzymała tylko 3 tygodnie. Ja dzięki temu, że trafiłam do dobrego lekarza dr Macieja Krajewskiego oraz do świetnych specjalistów z kliniki Estivance skutków ubocznych praktycznie nie zauważyłam. Teraz, rok po podjęciu decyzji o leczeniu, gdy jestem na finiszu mogę śmiało iść do pracy nie używając grama podkładu to jest to najlepszy dowód, że decyzja była słuszna.

Jako zwieńczenie leczenia izotekiem zaplanowany był zabieg FRAXELEM DUAL. Zabieg ten miał na celu poprawę ogólnej kondycji skóry, oraz pobudzenie jej do odnowy a także wygładzeniu drobnych zmarszczek, ale przede wszystkim pozbycie się pozostałych blizn potrądzikowych. Efekty zabiegu nie są widoczne od razu, najlepiej widać je po około 1,5 – 3 miesiącach.

Jako, że regularnie otrzymuję pytania odnośnie leczenia cery a teraz także zabiegu laserowego opiszę jak wyglądał cały zabieg, by nie było żadnych wątpliwości.

PRZYGOTOWANIE:

Przygotowanie do zabiegu nie trwa długo. Twarz jest dokładnie oczyszczana, po czym nakładany jest krem znieczulający, który ma zmniejszyć bolesność zabiegu. W uroczo owiniętej folii na twarzy spędza się pół godziny. Tuż przed rozpoczęciem do oczu wkładane są specjalne soczewki by chronić je przed szkodliwym światłem (to była dla mnie najgorsza część zabiegu, ponieważ nie znoszę gdy ktoś mi wkłada coś do oka:)

IMG_0255

JAK WYGLĄDA ZABIEG:

Podczas zabiegu FRAXELEM DUAL lekarz rolkową głowicą dokładni przejeżdża po skórze na całej twarzy a także w zależności od potrzeb po szyi oraz pod oczami i na powiekach. Podczas zabiegu następuje naświetlanie w głąb skóry, która dzięki temu pobudzona jest do odnowy. Proces „rolowania” w moim przypadku trwał ok 10 min.

IMG_0279

IMG_0287

IMG_0280

CZY ZABIEG JEST BOLESNY:

Podczas zabiegu odczuwa się intensywne ukłucia na całej powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Najbardziej nieprzyjemne są okolice oczu, ponieważ wiadomo, że tam mamy najdelikatniejszą skórę. Jednak krem znieczulający robi swoje i jest naprawdę znośnie.

IMG_0288

JAK ZACHOWUJE SIĘ SKÓRA PO ZABIEGU:

Przez pierwsze kilka godzin skóra jest czerwona i wygląda jakby była poparzona, wiec polecam omijanie lustra szerokim łukiem 🙂 Trochę też szczypie, ale po ok godzinie mija i nie odczuwamy żadnego bólu. Pojawia się także opuchnięcie, które po około 2 dniach znika. To jednak nie koniec.. najfajniej wygląda się ok 3 -4 dnia po zabiegu.. byłam cała w brązowe drobniutkie kropeczki 😀 z większej odległości wyglądałam prawie jak Ross z PRZYJACIÓŁ, który nie potrafił obsłużyć włącznika w solarium 🙂

Przez cały czas po zabiegu skóra musi być chroniona przed słońcem i porządnie nawilżana kilka razy dziennie. Przez kilka dni nie można też myć skóry! więc nakładanie jakiegokolwiek makijażu odpada. Trzeba bardzo uważać by np nie zadrapać skóry, ponieważ pomiędzy wyleczeniem blizn a stworzeniem nowych jest bardzo cienka granica. Po około tygodniu skóra wraca do normy.

Sama jestem bardzo ciekawa jak duże efekty zauważę po tych wskazanych kilku miesiącach, ale obiecuję się nimi  Wami podzielić 🙂

Na koniec zostawiam Wam link do kliniki Estivance (http://estivance.pl/zabiegi/dermatologia/laser-fraxel-dual-odnowa-skory) , gdzie możecie przeczytać o szczegółach i wskazaniach do zabiegu DUAL FRAXEL, ale jeśli macie jeszcze jakiekolwiek pytania związane nie tylko z laserem, ale także z leczeniem izotretinoiną piszcie koniecznie.